Operator logistica

Ihre Aufgaben

In functie de arie (magazie sau distributie):

  • Vei descarca marfa care ajunge la depozit, vei sorta si aranja la raft produsele livrate catre noi
  • Vei introduce cu ajutorul scannerului informatiile despre produse in sistemul de gestiune (SAP)
  • Vei transporta marfa in zona de productie cu ajutorul utilajelor disponibile
  • Vei pregati marfa pentru livrare (ambalare, etichetare conform standardelor, incarcare)

Ihr Profil

Care sunt principalele cerinte ale postului?

  • Deprinderi practice, conditie fizica buna
  • Experienta anterioara in depozit sau livrari constituie un avantaj
  • Experienta de lucru cu calculatorul / sisteme de gestiune / scanner / manevrare utilaje de transport marfa reprezinta un avantaj

Unser Angebot

Care este programul de lucru?

  • Programul de lucru in fabrica noastra este de 4 schimburi

Oferta noastra vine in intampinarea nevoilor tale cu o multitudine de beneficii financiare si non-financiare:

  • Salariu atractiv (sistem de bonusuri bazat pe performanta, anual, de productie, de participare la profit);
  • Suntem singura companie din Sibiu care, in semn de apreciere pentru angajatii sai, plateste munca de noapte si de weekend cu un spor de 50%;
  • 200% plata orelor suplimentare;
  • Majorari salariale anuale in functie de performanta;
  • Tichete de masa;
  • Perspective de calificare profesionala si dezvoltare la locul de munca;
  • Asigurare medicala si stomatologica privata;
  • Cantina cu program non-stop in incinta fabricii, compania subventionand partial costul mesei;
  • Gradinita pentru copiii angajatilor, compania subventionand partial pretul serviciilor;
  • Avantaje si reduceri la achizita de locuinte, agentii imobiliare, restauranate, sali de sport, anvelope Continental, servicii bancare, etc;
  • Transport gratuit din urmatoarele localitati: Sibiu – transport local Tursib; Bradu, Avrig, Marsa, Racovita, Cisnadie, Sadu, Vurpar, Rosia, Daia, Nou, Cristian, Sacel, Saliste, Tilisca, Rod, Mag, Apoldu de Sus, Miercurea Sibiului, Rasinari, Poplaca, Gura Raului, Orlat, Selimbar, Mohu, Vestem, Talmaciu, Turnu Rosu, Boita, Caineni, Greblesti, Gaujani, Boisoara, Brezoi, Sura Mare, Slimnic, Rusi, Seica Mare, Agirbiciu, Copsa Mica, Axente Sever, Medias, Sura Mica, Ocna Sibiului, Mandra, Loamnes, Porumbacu de Jos, Scoreiu, Arpasu de Jos, Ucea de Sus, Victoria.

Vrei să conduci alături de Continental? Fă primul pas: aplică online!

Über uns

Aplica sau haide direct cu aplicatia ta la sediul firmei de pe strada Salzburg nr.8 - catre Ocna Sibiului.  Vei vedea!  La Continental e altfel!

Suna la *4000 si iti putem oferi mai multe detalii!